ŞUBAT AYI ETKİNLİKLERİ PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
         ŞUBAT AYI ETKİNLİKLERİ

 

İZMİR:

EĞİT-DER’in İzmir’deki altı şubesi 17 Şubat 2011 de Türkan Saylan Kültür merkezinde Büyük Eğitim Yürüyüşünün 48. yılı nedeniyle bir panel düzenlediler.

Panele izleyici olarak çok sayıda İzmirli katıldı. Katılanların çoğunluğunun TÖS; TÖB-DER ve EĞİT-DER üyesi olduğu dikkat çekiciydi. Ayrıca katılanlar arasında gençlerin ve EĞİTİM-SEN üyesi olan öğretmenlerin bulunması da dikkat çeken diğer bir durumdu.

Ayrıca panele katılanlar arasında TÖS ve TÖB-DER’de çeşitli kademelerde yöneticilik yapmış İlah ALKAN, KESK eski MYK üyesi Fikret DOĞAN, EĞİTİM-SEN eski MYK üyesi Necati AKPINAR, EĞİTİM SEN İzmir 1 nolu şube eski başkanı Mahir ULUS yer aldılar.

','

Panele konuşmacı olarak EĞİT-DER Genel Başkanı Mustafa DEMİR ile EĞİT-DER İzmir Urla Şubesi Başkanı İsmail Aydın konuşmacı olarak katıldılar.

İlk konuşmayı yapan İsmail AYDIN Türk Öğretmen Hareketinin Tarihinden örnekler verdi. İsmail AYDIN’ın konuşmasında da zaman zaman tarihi değeri olan çok sayıda belgeyi slayt aracılığı ile izleyicilere sunması büyük ilgi ve beğeni topladı.

İsmail AYDIN’dan .sonra Konuşan Mustafa DEMİR ise 1963 Büyük Eğitim Mitingi ve 1969 Büyük Eğitim Yürüyüşünün tarihsel, sosyal ve siyasi nedenlerini açıkladı. 

 

ANKARA:

26 ŞUBAT 2011 günü EĞİT DER ve KÖY ENSİTÜTÜLERİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI (KEÇEV) birlikte Hasan ali Yüceli Anma topalntısı düzenledi.

Çok sayıda katılımın olduğu program KEÇEV salonunda yapıldı. KEÇEV Başkanı Erdal ATIC ile EĞİT_DER Genel Başkanı Mustafa Demir birer açılış konuşması yaptılar.

Program Eyüp Yaşar yönetiminde  Tazar Mehmet BAŞARAN ve Prof Dok ALİ DEMİR’in konuşmaları ile tamamlandı

Mehmet BAŞARAN Hasan Ali YÜCELİN Hayatı ve kişiliğini, Al DEMİR ise çevirilerini anlattı.

 

ESKİŞEHİR:

Eskişehir EĞİT-DER şubesi TOB-DER’liler buluşuyor adı altında bir panel düzenledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi salonunda yapılan toplantıya çok sayıda TÖB-DERli ve TÖB-DER dostu katıldı. Programın açılış konuşmasını EĞİT-DER Eskişehir şube başkanı İbrahim GEREDE yaptı.

Yöneticiliğini EĞİT- DER üyesi Faik DİKMEN’in yaptığı panele, TÖB-DER Genel Başkan Yardımcısı İsmet YALÇINKAYA, EĞİT-DER Genel Başkanı Mustafa DEMİR ve  TÖB-DER Eskişehir son şube başkanı Enver EROL konuşmacı olarak katıldılar.

Konuşmalardan sonra TÖB- DER döneminde Eskişehir’de şube başkanlığı ve GYK üyeliği yapmış olan arkadaşlarla konuk konuşmacılara günün anısına birer plaket verildi.

Panelin ardından  Eskişehir Öğretmenevi’nde yapılan dayanışma yemeği düzenlendi.

 

abece 356.SAYI

356 ABECE

    ABECE 356. SAYI

       İÇİNDEKİLER

Sema KOÇAK-Copyright © www.egitder.org.tr