VİDEOLAR

Kimler Sitede

Şu anda 3 konuk çevrimiçi

SİTE SAYACI

YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN4
mod_vvisit_counterDÜN108
mod_vvisit_counterBU HAFTA360
mod_vvisit_counterBU AY1240
mod_vvisit_counterTOPLAM307131
TÖB DER Genel Başkanı serbest bırakılmalıdır

 ismetyalcinkaya

     1980 cuntasının kapattığı Türkiye demokratik öğretmen hareketinin örgütü TÖB DER'in yeniden açılması,el konulan mallarının geri alınması yolunda mücadele eden TÖB DER Genel Başkanı İsmet YALÇINKAYA bu sabah haksız ve hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır.

 

  TÖB DER Genel Başkanı İsmet YALÇINKAYA derhal serbest bırakılmalıdır. 27.10.2018


                                   EĞİT DER     MYK

 

 
DUYURU

Eğitimciler Derneği   (EĞİT-DER)   2018 Yılı Danışma Meclisi toplantısı İzmir - Bayraklı EĞİT- DER Şubesi  lokalınde  aşağıdaki gündemle ve belirtilen adreste ve zamanında yapılacaktır

Bilgilerinize

Eğitimciler Derneği   ( EĞİT- DER )   Merkez Yönetim Kurulu

GÜNDEM

1. Açılış
2. Genel Başkanın konuşması
3. Genel durum değerlendirilmesi
4. ABECE Dergisinin değerlendirilmesi
5. Genel merkez şube ve şube üye ilişkilerinin tartışılması

YER: İzmir Bayraklı Eğit Der Şube Lokali
ADRES: Mansuroğlu Mahallesi Haşim İçcan Caddesi (Pazar Park içi )NO:9/1 BAYRAKLI-İZMİR
TARİH::     13 Ekim 2018  
SAAT:        14.30 

                                 EĞİT-DER'DEN  EĞİTİM SEN VE EĞİTİM İŞ'E ÇAĞRI


logo 15b90fb9f14728

  EĞİTİM; ÖZNELERİYLE BÜTÜN,

MÜCADELE BİRLİK VE DAYANIŞMAYLA GÜÇLÜDÜR!

Yeni eğitim öğretim yılı yeni bir Milli Eğitim Bakanı ile ancak, ağır sorunlar içinde başladı. Eğitimin içeriği, öğretmen ve eğitim çalışanlarının ekonomik ve özlük sorunları ile yönetsel baskılar ilk anda sayılabilecekler. Öğretmen ve eğitim çalışanları 15 Temmuzun ardından OHAL döneminde yaşanan ihraçlar, soruşturmalar ve hak arama yollarının kapatılması sonucunda yılların getirdiği olanaklardan mahrum kalmıştır. Sendikalar etkisizleşmiş, hareket alanı daralmış ve öğretmenler giderek kabuğuna çekilmek zorunda kalmıştır.

Eğit Der olarak; özgürlüklerden ve demokratik yaşamdan yana saf tutan, bilimselliği ve laikliği esas alan ve öğretmenlerin bugünkü gerici yapılara mahkum olmasına rıza göstermeyecek kurumlar olarak Eğitim Sen ve Eğitim İş ziyaret edildi. Ziyaretimizde topluma ve öğretmenlere güven ve umut verecek bir çıkış yapılmasının zorunluluğu, böylesi ağır koşulların dayatıldığı dönemde sorumluluk almaktan uzak durmanın tarihsel fırsatı kaçırmak olacağı ifade edildi.

Zaman tüketmeden yeni bir süreci inşa etme zemininin ILO-UNESCO tarafından üye ülkelerde kutlanmak üzere 1994 yılında kabul edilen 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü olduğu, bu günü ortak bir program çerçevesinde kutlayabilme koşul ve olanağını konuşmak üzere iki sendikamızdan da temsilcilerin katılımıyla toplantı yapılması önerimiz götürülmüştür.

Sendikalarımızın bu öneriye kayıtsız kalmayacaklarını umuyor, en kısa zamanda demokratik Türkiye özlemini bilimsel ve demokratik eğitim mücadelesinin büyütülmesiyle mümkün olduğunu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

                               

Yaşasın İş, Ekmek, Özgürlük Mücadelemiz!

EĞİT DER MERKEZ YÖNETİM KURULU

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 17
Copyright © www.egitder.org.tr