VİDEOLAR

Kimler Sitede

Şu anda 5 konuk çevrimiçi

SİTE SAYACI

YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN89
mod_vvisit_counterDÜN85
mod_vvisit_counterBU HAFTA680
mod_vvisit_counterBU AY1397
mod_vvisit_counterTOPLAM348364

 
10 EKİM 2015 ANKARA KATLİAMI 

10 Ekim için adalet, herkes için adalet 

 “10 Ekim Ankara Katliamı'nın 5. yılında herkesi patlamanın gerçekleştiği saat olan 10: 04'te bulundukları yerde 1 saygı saygı duruşuyla kaybettiğimiz 103 barış güvercinimizi anmaya çağırıyoruz. '10 Ekim için adalet, herkes için adalet '


 

 

                                           

5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ

 


Geçtiğimiz Ocak ayından bu yana dünyayı etkisi altına alan Covit-19 salgını sağlık ve eğitim hizmetlerini derinden etkilemektedir.

Salgın adeta yeni bir dünya düzeni kurmaktadır. Ekonomiler küçülürken, işsizlik, yoksulluk, insan hakları ve demokrasi konularında hemen her ülke geriye gitmektedir. Ülkemizde de sermaye desteklenirken işyerleri kapanan, işlerini kaybeden, üretimin daraldığı tarımda ki desteklerin yetersizliği yoksulluğu derinleştirmekte, toplumsal cinnet, kadına, çocuğa, güçsüze şiddeti artırmaktadır. Gün geçtikçe hak arama yolları tıkanıyor, baskı artıyor, muhalif yaklaşımlar şiddetle karşılık görürken insan hakları savunucuları, gazeteciler tutuklanıyor, muhalif siyasetçilere operasyonlar yapılıyor. Koşullar hepimiz için ağırlaşıyor.

 Ülkemizde Mart ayından sonra okullarımız kapatılarak uzaktan öğretim yoluna gidilmesi eğitim çağındaki çocuklarımız arasında eşitsizliği derinleştirirken öğretmenlerimizin yeni sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

Pandemi döneminde çocuklarımızın geleceği adına her türlü özveriye hazır olan öğretmenlerimizi karar mekanizmalarına katmadan sürecin merkezci bir anlayışla yürütülmesi yaşanan sorunları büyütmektedir. Özellikle okulların kapalı olduğu dönemde “çalışmıyorlar, okulların açılmasını istemiyorlar” gibi akıl dışı yaklaşımların topluma verilmesi öğretmenlik mesleğinin saygınlığına, angarya işlerin dayatılmasına, ekonomik kayıpların yaşanmasına yol açmaktadır.

Devamını oku...
 
DAYANIŞMA ZİYARETİ

 EĞİT DER MYK

Son günlerde  gerçekleşen seçilmiş HDP li belediye başkanı

üye. ve  yöneticileri ile eski milletvekillerine yönelik baskınlar ve gözaltılar  ile ilgili

 HDP Genel Merkezine dayanışma ziyaretinde bulundu

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 18
Sema KOÇAK-Copyright © www.egitder.org.tr