VİDEOLAR

Kimler Sitede

Şu anda 7 konuk çevrimiçi

SİTE SAYACI

YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN26
mod_vvisit_counterDÜN118
mod_vvisit_counterBU HAFTA409
mod_vvisit_counterBU AY1857
mod_vvisit_counterTOPLAM346124

2. Dijital abece Dergisi Yayında


abece 366-367 TIKLAYINIZ

 

 

EĞİTİM SEN ÜYELERİNE, YETKİLİ KURULLARINA VE KAMUOYUNA

Aşağıda imzası bulunan bizler Eğitim Sen’de, Eğitim Sen’in öncülü sendikalarda ve Eğitim Sen’i temsilen KESK’te farklı dönemlerde MYK / GYK görevlerinde bulunmuş bireyleriz. Çoğunluğumuz aktif çalışan ve üye olmamakla birlikte yıllarca emek verdiğimiz; bedeller ödediğimiz sendikamız Eğitim Sen’in tüm süreçlerini izlemeye; eğitim emekçileri mücadelesine elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. 

Eğitim Sen’in 28-29 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirdiği 11. Olağan Genel Kurulunda ortaya çıkan sonuçların Eğitim Sen’i geliştirmeye, güçlendirmeye hizmet etmeyeceği; aksine mücadeleyi zaafa ve güç kaybına uğratacağı açıktır.

Türkiye Öğretmen Dernekleri Milli Federasyonu’ndan (TÖDMF), Türkiye Öğretmenler Sendikası‘na (TÖS), Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği ‘nden (TÖB-DER) EĞİT DER’e, EĞİT DER’den EĞİTİM İŞ ve EĞİT SEN’e kadar uzanan mücadele deneyimlerinin ve mirasının günümüzdeki temsilcisi olan EĞİTİM SEN’in güç kaybetmesi üyelerinin, tüm emek ve demokrasi güçlerinin rıza göstereceği bir sonuç olamaz.
Devamını oku...
 
CUMHURİYETE DAİR

 

 

CUMHURİYETE DAİR

 

Bu gün Türkiye'de Cumhuriyet yönetiminin resmen kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlanmaktadır. Resmi kutlamalar ve devlet büyüklerinin alışılmış söz ve konuşmalarının yanında, devlet erkini elinde bulunduranların Covit 19 bahanesiyle, halk için, kutlamaların genel yasağa dönüştürülmesinin amaçlandığı görülmektedir.

 

Öncelikle tarihi olan şu gerçeği hatırlatmak istiyorum: Modern cumhuriyetler mutlak ya da meşru monarşilere, hanedan rejimlerine, sömürge imparatorluklarına karşı savaşılarak, güç ve ihtilallerle kuruldu. Tarihte hiçbir “monark” ya da “hanedan” ın iktidarı kendi iradesiyle ve özgür seçimlerle halka bıraktığı görülmemiştir.

 

Başka bir gerçekse cumhuriyet rejimleri özünde demokratik ilkeler içerse de, ilk dönemlerde hep otoriter yönetimler olarak ikametlerini sürdürmüşlerdir. Bunun için de cumhuriyet yönetimlerinin ilk dönemlerinde demokrasi kavgası açık ve sert, bazen de kapalı olarak sürdürülmüştür.

 

Türkiye'de de Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında bu gerçeklerden farklı bir süreç yaşanmamıştır.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 18
Sema KOÇAK-Copyright © www.egitder.org.tr