VİDEOLAR

Kimler Sitede

Şu anda 8 konuk çevrimiçi

SİTE SAYACI

YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN25
mod_vvisit_counterDÜN130
mod_vvisit_counterBU HAFTA282
mod_vvisit_counterBU AY1479
mod_vvisit_counterTOPLAM317237
İMZA GÜNÜ -SÖYLEŞİ

 

DUYURU
Dergimiz abece'nin yayın kurulu üyeleri Hatice Sönmez Kaya ve Sadık Güvenç ile söyleşi, ardından kitaplarını imzalayacaklardır. Etkinlik ardından duygu ve düşüncelerimizle "Biraradayız" yemeği düzenlenecektir. Üye ve dostlarımızın katılımını bekleriz.

 

 

SYLE MZA2

 
EĞİT DER MYK Ankara BB Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Dairesini ziyaret etti

 

EĞİT DER MYK Ankara Büyükşehir Belediyesi  Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma  Dairesi  başkanını ziyaret ederek; Ankara'nın doğal ve kültürel varlıkları hakkında bilgi alışverişinde bulundu

IMG-20191015-WA0000

 

 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE EĞİT-DER ESKİŞEHİR ŞUBE LOKALİ’NİN AÇILIŞI

Oğuz BOZKURT

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutlamak, yanı sıra EĞİT-DER Şube Lokali’nin Açılışı’nı yapmak üzere Eskişehir’e davet edilmiştik. Açılış sonrasında da Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayhan Ural’ın “Öğretmenliğin Dönüşümü” konulu söyleşisi yapılacaktı. Söyleşinin ardından lokalin üst katındaki restoranda bir yemekte buluşulacaktı.

eskisehiral1

Bu etkinliklere Ankara’dan Genel Başkan Mustafa Demir, Naci Özdemir, Gül Coşkun, Zarife Sakarya, Yaşar Öztaş, Erdal Atıcı ve Oğuz Bozkurt katıldı. Şube Başkanımız Emin Dağlı yaptığı kısa konuşmada tüm konuklara teşekkür etti. “Bu etkinlikte Eskişehir’de bulunan eğitimle ilgili tüm demokratik örgütlerin katılımını görmek bizi son derece umutlandırmıştır.” Sonrasında Genel Başkanımız Mustafa Demir, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adan, İbrahim Gerede, Emin Dağlı ve diğer Şube yöneticilerinin katılımıyla lokalin açılışı yapıldı.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Basın Açıklamasını yapmak üzere Genel Başkan Mustafa Demir kürsüye geldi. Demir, basın açıklamasında özetle şunları söyledi:

"Öğretmenlerin mevcut iktidar döneminde reel gelirlerinde belirgin bir azalma söz konusudur. Devlet okullarında sözleşmeli ya da ücretli çalışan öğretmenlerin aldıkları ücretler ise tümden içler acısıdır. Bu öğretmenler devlet kapısında çalışıyor olmalarına karşın iş güvencesi ve mesleki güvenceden yoksundurlar."

"Özel okullarda çalışan meslektaşlarımızın durumları ise hem iş güvencesi hem aldıkları ücret hem de ücretlerini düzenli alamama gibi sorunlardan dolayı içler acısıdır. Atanamayan öğretmenlerin durumu ise toplumun ve ülkenin kanayan yarası olarak bir kenara bırakılmıştır."

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 18
Copyright © www.egitder.org.tr