VİDEOLAR

Kimler Sitede

Şu anda 9 konuk çevrimiçi

SİTE SAYACI

YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN64
mod_vvisit_counterDÜN140
mod_vvisit_counterBU HAFTA806
mod_vvisit_counterBU AY3324
mod_vvisit_counterTOPLAM333287
İMZA GÜNÜ -SÖYLEŞİ

 

DUYURU
Dergimiz abece'nin yayın kurulu üyeleri Hatice Sönmez Kaya ve Sadık Güvenç ile söyleşi, ardından kitaplarını imzalayacaklardır. Etkinlik ardından duygu ve düşüncelerimizle "Biraradayız" yemeği düzenlenecektir. Üye ve dostlarımızın katılımını bekleriz.

 

 

SYLE MZA2

 
EĞİT DER MYK Ankara BB Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Dairesini ziyaret etti

 

EĞİT DER MYK Ankara Büyükşehir Belediyesi  Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma  Dairesi  başkanını ziyaret ederek; Ankara'nın doğal ve kültürel varlıkları hakkında bilgi alışverişinde bulundu

IMG-20191015-WA0000

 
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

5 EEkim_2019_ogretmenlergun

5 Ekim eğitim emekçilerinin uluslararası birlik dayanışma ve örgütlü mücadelesinin evrensel simgesidir. .Kutlu olsun

 

 

5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ

İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

 

Değerli Basın Emekçileri, Sayın Konuklar;

 

Öncelikle hepinize hoş geldiniz diyor, tüm meslektaşlarımın “Dünya Öğretmenler Gününü” kutluyorum.

Dünya Öğretmenler Günü’nün tarihsel dayanağını, 5 Ekim 1966’da Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO)’nun önderliğinde düzenlenen ve Türkiye’nin de temsil edildiği hükümetler arası bir konferansta alınan, “Öğretmenlerin Statüsüne İlişkin Tavsiyesi” kararı oluşturmaktadır. Bu kararın alınmasında o günkü uluslararası öğretmen örgütlerinin çaba ve katkıları da önemli bir yer tutar. Bu “tavsiye belgesinde”; öğretmen adayının seçiminden öğretmen eğitimine, öğretmenin işlev ve sorumluluklarından mesleki yaşam koşullarına değin pek çok konuyu yer verilmiştir. Ayrıca bu “tavsiye belgesi”, aynı zamanda uluslararası düzeyde yapılmış bir toplusözleşme niteliği taşımaktadır.

İşte Türkiye Hükümeti’nin de kabul edip altına imza attığı bu “tavsiye belgesi”nin karara bağlandığı gün olan “5 Ekim”, yine içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu yüzden fazla ülkede 1994’den itibaren, öğretmen sendikaları ve eğitim örgütleri tarafından “Dünya Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 17
Sema KOÇAK-Copyright © www.egitder.org.tr