VİDEOLAR

Kimler Sitede

Şu anda 9 konuk çevrimiçi

SİTE SAYACI

YİNE BEKLERİZ
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN23
mod_vvisit_counterDÜN130
mod_vvisit_counterBU HAFTA280
mod_vvisit_counterBU AY1477
mod_vvisit_counterTOPLAM317236
"YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDİYORUZ"

cumhuriyetiboyl-kurduk

 EKİM 1923’TEN 2018’E

“29 Ekim 1923” Anadolu topraklarındaki devrimin adıdır. Emperyalizme karşı ulusal kurtuluş mücadelesinin ardından Saltanattan Cumhuriyete, tebaa devletinden yurttaş devletine geçişin adıdır. 29 Ekim 1923’le birlikte yeni bir yönetim, yeni bir toplumsal yaşam, yeni bir hukuk, yeni bir üretim ilişkisi kurulmuştur. ”Kimsesizlerin kimsesi” olarak adlandırılan ve toplumsal kalkınmayı birlikte üretim hakça bölüşüm ile gerçekleştirmeyi amaç edinen Cumhuriyet ne yazık ki zaman içinde bu amacından sapması nedeniyle derin sınıfsal bunalımlar yaşamaktadır.

İçinden geçtiğimiz günlerde büyük ekonomik krizin ayak seslerine tanık olmaktayız. Üreten toplumdan tüketen ve bağımlı bir topluma dönüştürüldük. Cumhuriyet gençliği işsizlik, kültürel kuşatılmışlık ve çatışmalı bir coğrafyada yaşamak zorunda bırakılmıştır. Geride bıraktığımız 2 yılda rejim değişikliği ve demokrasinin tutukluluğu yaşandı, yaşanmakta.

Cumhuriyetin kuruluş felsefesindeki yurtta ve dünyada barış ilkesi, eşit yurttaşlar ülkesi, insan haklarının özgür olduğu, siyasal İslam ile laikliğin buluşması ve devletin demokratikleşmesiyle Kürt sorununun çözülmesi Cumhuriyetin ilelebet yaşamasının itici gücü olacaktır.

Dünya savaşının ardından bağımsız yurt kazandıran, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletini Cumhuriyet rejimiyle taçlandıran Mustafa Kemal ve yoldaşlarını saygıyla anıyor ve selamlıyoruz.

Ne mutlu halkın egemenliğine dayalı Cumhuriyet rejimine!

Ne mutlu Türkiye Cumhuriyet’ine!

 
TÖB DER Genel Başkanı serbest bırakılmalıdır

 ismetyalcinkaya

     1980 cuntasının kapattığı Türkiye demokratik öğretmen hareketinin örgütü TÖB DER'in yeniden açılması,el konulan mallarının geri alınması yolunda mücadele eden TÖB DER Genel Başkanı İsmet YALÇINKAYA bu sabah haksız ve hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır.

 

  TÖB DER Genel Başkanı İsmet YALÇINKAYA derhal serbest bırakılmalıdır. 27.10.2018


                                   EĞİT DER     MYK

 

 
DUYURU

Eğitimciler Derneği   (EĞİT-DER)   2018 Yılı Danışma Meclisi toplantısı İzmir - Bayraklı EĞİT- DER Şubesi  lokalınde  aşağıdaki gündemle ve belirtilen adreste ve zamanında yapılacaktır

Bilgilerinize

Eğitimciler Derneği   ( EĞİT- DER )   Merkez Yönetim Kurulu

GÜNDEM

1. Açılış
2. Genel Başkanın konuşması
3. Genel durum değerlendirilmesi
4. ABECE Dergisinin değerlendirilmesi
5. Genel merkez şube ve şube üye ilişkilerinin tartışılması

YER: İzmir Bayraklı Eğit Der Şube Lokali
ADRES: Mansuroğlu Mahallesi Haşim İçcan Caddesi (Pazar Park içi )NO:9/1 BAYRAKLI-İZMİR
TARİH::     13 Ekim 2018  
SAAT:        14.30 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 18
Copyright © www.egitder.org.tr